سخن روز /
حمایت وزارت جهاد کشاورزی از توسعه استارت آپ های بخش کشاورزی
1399/08/18
حمایت وزارت جهاد کشاورزی از توسعه استارت آپ های بخش کشاورزی

به گزارش پات، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه هم‌اندیشی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از مدیران استارت‌ آپ‌های بخش کشاورزی که عصر روز دوشنبه دوازدهم آبان 99 در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، در رابطه با حمایت این وزارت خانه از استارت‌آپ‌ها، اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی از توسعه فعالیت استارت‌آپ‌ها در بخش کشاورزی حمایت می‌کند. وی افزود: با توجه به شرایط کشور، ما می‌خواهیم به صورت ضربتی از دانش و تجربه استارت‌آپ‌ها در رفع مشکلات بخش کشاورزی و کمک به مردم استفاده کنیم تا کالاهای کشاورزی با قیمت بسیار مناسب به دست مصرف‌کننده برسد و هدف ما در مرحله اول کلان‌شهرها هستند.
خاوازی با بیان این که زیرساخت‌هایی در دولت، به ویژه در وزارت جهاد کشاورزی برای فعالیت‌های استارت‌آپی وجود دارد، خاطرنشان کرد: یکی از این بخش‌ها، محیط‌های مناسب برای ایجاد بارانداز است که می‌تواند در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار گیرد. تولیدکنندگان می‌توانند کالای خود را با بهترین کیفیت در بارانداز تحویل دهند و استارت‌آپ‌ها می‌توانند برای رساندن این محصولات به مصرف‌کنندگان مدلی طراحی کنند تا واسطه‌ها حذف شوند.
خاوازی ادامه داد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام در استان‌های تهران، البرز، اصفهان، شیراز و مشهد محیط‌های مناسبی در اختیار دارند که آمادگی داریم به منظور توسعه فعالیت استارت‌آپ‌ها در بخش کشاورزی این محیط‌ها را به عنوان بارانداز در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار دهیم.
در این نشست، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: ما باید به دنبال راهی برای تسهیل فعالیت استارت‌آپ‌ها باشیم.وی تأکید کرد: اگر به دنبال نوآوری هستیم باید میدان عمل استارت‌آپ‌ها را باز بگذاریم و ابتدا فضای کار را آماده کنیم و پس از آن به دنبال تعیین ضوابط باشیم.ستاری افزود: ما نباید در مدل کسب و کار استارت‌آپ‌ها دخالت کنیم، اگر از این بخش حمایت شود، بخش سنتی هم برای سرمایه‌گذاری جذب می‌شود.
در ادامه این نشست ؛محمد علی طهماسبی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تشریح اقدامات و برنامه های سازمان در توسعه وتقویت استارت های کشاورزی در حوزه عمل اتحادیه ها وتعاونی های روستایی ، برنامه ریزی تشکیل انجمن صنفی استارت آپ های کشاورزی را به با توجه به درخواست فعالان این حوزه از الویت های سازمان عنوان نمود.
در ادامه ، تعدادی از مدیران استارت‌آپ‌های بخش کشاورزی درباره حوزه فعالیت و چالش‌های خود گزارش دادند.
در حاشیه این نشست مسعود عدل طلب مدیر کل دفتر ساماندهی صنوف وتشکل های مردم نهاد اقدامات صورت گرفته جهت تشکیل انجمن صنفی استارت آپ های کشاورزی را برای اعضای هیات موسس انجمن تشریح کردند.بر این اساس مقرر گردید اعضای هیات موسس انجمن نمایندگان خود را جهت پیگیری امور اداری و ثبتی، تنظیم و تکمیل اساسنامه و برگزاری مجمع عمومی برای تصویب اساسنامه و انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرس اتحادیه با هماهنگی مجری پروژه کسب‌وکارهای نوپا به سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران معرفی نمایند.
تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal