سخن روز /
روستا بازار در تمام شهرستان‌های استان کرمانشاه ایجاد می‌شود
1400/02/15
 مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه، ایجاد روستا بازار در تمام شهرستان‌های استان تا پایان امسال را یکی از برنامه‌های اولویت‌دار تعاون روستایی ذکر کرد و گفت: حمایت از تولید کننده‌، حذف واسطه‌ها و ارزان بودن قیمت محصولات تولیدی از مهمترین اهداف و مزایای ایجاد روستا بازار است.

✅ ایرج صفایی عصر چهارشنبه در نشست با فرماندار روانسر افزود: سال گذشته اولین روستا بازار استان در شهرستان صحنه ایجاد شد و تا چند ماه آینده نیز در شهرستان های کرمانشاه ، اسلام آباد غرب، جوانرود، پاوه و روانسر نیز ایجاد می شود.

⬅️وی با بیان اینکه در بقیه شهرستان های استان نیز تا پایان سال جاری روستا بازار ایجاد می شود تصریح کرد: این بازار محلی برای عرضه محصولات روستاییان به صورت مستقیم به بازار مصرف و ایجاد اشتغال برای آنان است.

⬅️مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه ادامه داد: تعاون روستایی در شهرستان های استان زیرساخت های خوبی دارد که در حال حاضر از آنها استفاده مطلوب و بهینه ای نمی شود.

⬅️وی اظهار داشت: به دلیل واگذاری بعضی از خدمات این سازمان به سایر سازمان ها، بسیاری از زیرساخت های تعاون روستایی بدون استفاده و راکد شده است.

⬅️فرماندار شهرستان روانسر نیز در این نشست گفت: تعاون روستایی در تحقق شعار سال جاری نقش بسزایی دارد و ضرورت دارد فعالیت های این سازمان در این شهرستان گسترش یابد.

⬅️«سعدی مصطفی‌زاده» افزود: وجود شرکت‌های تعاونی در روستاها باعث افزایش تولید و کسب درآمد می شود و باید فعالیت تعاونی هایی که کمرنگ شده با حمایت بیشتر رونق بگیرد.

⬅️وی گفت: با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های کشاورزی شهرستان روانسر در جهت توسعه بخش کشاورزی و توانمندسازی تشکل‌های روستایی و کشاورزی شهرستان تلاش خواهیم کرد.

⬅️شهرستان روانسر با 47 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
تعداد مشاهده خبر361 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:4 :2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal