سخن روز /
مدیرکل دفتر توسعه و آموزش تعاونی ها و تشکلهای سازمان اعلام کرد
توسعه آموزش و ارتباطات مجازی وب کنفرانس در دستور کار سازمان تعاون روستایی قرار گرفت
1399/01/26
بدیهی است در بین همه عوامل موثر در کار، نیروی انسانی و آنهم از نوع ماهر و کار آمد از مهمترین اولویت ها برای دستیابی به توسعه بوده و موضوع آموزش و توانمند سازی به عنوان ابزار و فرآیندی موثر، موجب ارتقاء کارایی و اثربخشی ( بهره وری) نیروی انسانی و توسعه سرمایه فکری و در نتیجه کاردهی بیشتر سرانه، بهره وری وتولید و بازدهی اجتماعی و اقتصادی در سطح سازمان و شبکه تعاونیهای سازمان میشود.
در این راستا با توجه به اینکه به استناد بند 2 ماده 15 و بندهای 1، 2، 3، ماده 132 قانون شرکت های تعاونی و همچنین بند 1 تا 7 ماده 3 قانون اساسنامه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، آموزش و توانمندسازی، و توسعه مهارت های فنی و حرفه ای ارکان شبکه تعاونی ها و همچنین بر اساس بند 2 ماده 9 بخش هفتم و همچنین در اجرای ماده3 آئین نامه اجرایی فصل نهم قانون مدیریت خدمات کشوری اجبار برای آموزش حداقل سرانه آموزش 60 ساعت و سرانه 40 ساعت آموزش کارکنان نیز از وظایف مهم و موظف سازمان مرکزی محسوب میشود، لذا با بهره گیری و استعانت از نقطه نظرات رییس محترم هیات مدیره و مدیر عامل سازمان و با مطالعه و آسیب شناسی انجام شده برای ایجاد تحول کارکردی، باز مهندسی ساختار و طراحی فرآیند ها جدید در راستای انقباظ مالی و در راستای فاصله گذار اجتماعی ناشی از بیماری کرونا، موضوع آموزش مجازی و بهره گیری از روشهای نوین الکترونیکی و رسانه ای، برای کاربری آمـوزش الکـترونیکی (آمـوزش به صورت زنـده در سراسـر کشور )، برگزاری جلسـات مجـازی و غیر حضوری ( ارتباط زنده با همکاران در هر لحظه در سراسـر کشور) و برگزاری وبینار( برگزاری سمینار به صورت آنلاین) ارتباطات در بستر اینترنت، . در پایان سال 1398 در دستور کار دفتر توسعه و آموزش تعاونی های معاونت توسعه تشکلها قرار گرفت .
ارزان و کم هزینه بودن، انعطاف پـذیری فوق العاده، حذف ترددهای پرهزینه و زمان بر، سـهولت دسترسی به کلاس های آموزشـی، فراگیر محوری، و وابسـته نبودن به محدودیتهای مکانی و زمانی از ویژگیهای این نوع آموزش به شمار می رود. 
در جهت تحقق این مهم دفتر توسـعه، آموزش و ترویج تعاونی ها و تشـکل ها، طی تدابیر و پیگیر مستمر ، بستر لازم را جهت بهره گیری از ارتباط آنلاین با سیستم( sky room وب کنفرانس) و همچنین ( adobe connect در بستر اینترلنت) طراحی و فراهم آورده است. 
در این راستا در اواخر سال 98 تعداد 5 جلسه آنلاین برای معاون محترم بازرگانی سازمان در خصوص خریدهای حمایتی محصولات کشاورزی (گوجه فرنگی) با مدیران تعاون روستایی استان های معین برنامه ریزی و برگزار شده است. هم چنین با هماهنگی انجام شده با دفتر کارکنان آموزش وزارت جهاد کشاورزی تعداد 14 دوره آموزشی کد دار ویژه کارکنان سازمان در سطح کشور تا پایان بهمن ماه سال جاری از طریق سیستم وب کنفرانس برگزار شده است.
قابل ذکر است تداوم این مهم در سال 1399 نیز در دستور کار جدی سازمان قرار دارد، به طوریکه با برنامه ریزی انجام شده به منظور توسعه استفاده از این فناوری نوین، مقرر است تا در روزهای آتی جلسات شورای مدیران کشوری با حضور و مدیریت جناب آقای دکتر شیرزاد رییس محترم هیات مدیره و مدیر عامل سازمان و مدیران ستادی با کلیه مدیران تعاون روستایی استانها در دو مرحله انجام بشود. همچنین طی هماهنگی صورت گرفته مقرر است تعداد 7 جلسات مدیریتی آنلاین در بخشهای مختلف سازمان با مدیران استانی در آینده نزدیک به سر انجام برسد. در پایان با توجه به موضوع بیماری مسری کرونا و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی ، صرفه جویی بیش از پیش در هزینه ها، بر اساس پیش بینی صورت گرفته مقرر است در سال 1399 به میزان 35 درصد از آموزش شبکه تعاونی ها و 30درصد از آموزش های کارکنان سازمان و همچنین اکثر جلسات مدیران ستادی با استانها، با روشهای آموزش مجازی و آنلاین صورت گیرد.

تعداد مشاهده خبر2407 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal